FILTR ULTRA 360°  – ISTOTNY ELEMENT INSTALACJI LPG

 

Filtr Ultra 360° stanowi jeden z istotnych elementów instalacji LPG 4 generacji. Cena tej instalacji jest przystępna dla każdego użytkownika auta, zaś jej użytkowanie pozwala na znaczne oszczędności. Nic dziwnego, że liczba właścicieli pojazdów, którzy decydują się na instalację autogazu, rośnie z roku na rok. Decyzja o montażu takiej instalacji oznacza również konieczność jej późniejszego regularnego serwisowania. Nie wolno zaniedbywać czyszczenia instalacji LPG, dlatego właśnie bardzo ważna jest okresowa wymiana filtrów gazu – zarówno fazy ciekłej (przed reduktorem), jak fazy lotnej (przed wtryskiwaczami LPG).

Klientom, którzy poszukują sprawdzonych filtrów, polecamy filtr Ultra 360°, który wykorzystuje siłę odśrodkową przelatującego przez niego gazu. Ten filtr z odstojnikiem i wkładem filtracyjnym sprawia, że strumień gazu w fazie lotnej jest oczyszczany podwójnie. Po raz pierwszy ma to miejsce, gdy wtłoczony do filtra gaz jest kierowany ruchem wirowym w dół korpusu – wówczas odwirowywane są ciężkie frakcje oleiste. Po raz drugi, gdy strumień gazu powraca do góry przez poliestrowy wkład filtrujący, który zatrzymuje pozostałe mikrozanieczyszczenia. Dzięki temu kierowca może być pewien, że gaz jest odpowiednio oczyszczony. Filtr ten łączy w sobie efektywną filtrację oraz świetną ergonomię.

Filtr Ultra 360° – zaprojektowany z myślą o instalatorach

Filtra Ultra 360° został zaprojektowany tak, by jego montaż nie sprawiał jakichkolwiek problemów. Sami instalatorzy doceniają ten filtr z uwagi na konstrukcję jego obudowy. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu króćców wlotu i wylotu gazu, fachowiec może dowolnie regulować kąt pomiędzy nimi, co ułatwia usadowienie filtra w komorze silnika. Przypominamy, że montaż instalacji LPG należy pozostawić fachowcom – osobom, które mają doświadczenie i wiedzą, jak prawidłowo połączyć i zestroić poszczególne elementy. Jeżeli chodzi o urządzenia, które będą pracować w instalacji LPG, takie jak wtryskiwacze LPG czy filtry, to nie warto   oszczędzać na ich jakości. Przykładem jest obudowa filtra Ultra 360°, która została wykonana z trwałego materiału, jakim jest kompozyt poliamidowo-szklany, zaś jako materiał filtracyjny wkładu zastosowano odpowiednio nasączony poliester.

 

Kod GF1212 GF1222 GF1612 GF1622
 Średnica wejściowa [mm] Ø12 Ø16
Średnica wyjściowa [mm] Ø12
Ilość wyjść 1 2 1 2
 Wysokość filtra [mm] 106 110
Homologacja E8 67R-017075; E8 110R-007076

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Materiał obudowy: kompozyt poliamidowo-szklany
  • Materiał filtracyjny: poliester
  • Klasyfikacja: CLASS#2
  • Ciśnienie klasyfikacyjne: 4,5 bara
  • Temperatura pracy: -20÷120°C

 

WYMIARY

60 x 60 (110 z króćcami ustawionymi na 180°)  

 

GALERIA