Instalacja gazowa LPG – filtr Ultra360°

 

Cena instalacji gazowej jest przystępna dla każdego użytkownika auta, zaś jej użytkowanie pozwala poczynić znaczne oszczędności. Nic dziwnego, że liczba właścicieli pojazdów, którzy decydują się na instalację autogazu, rośnie z roku na rok. Decyzja o montażu takiej instalacji wiąże się z jej późniejszym regularnym serwisowaniem. Bardzo ważna jest regularna wymiana filtrów gazu – zarówno fazy ciekłej (przed reduktorem), jak fazy lotnej (przed wtryskiwaczami LPG).

Klientom, którzy poszukują sprawdzonych filtrów, polecamy filtr Ultra360o – to wykorzystujący siłę odśrodkową filtr z odstojnikiem i wkładem filtracyjnym.  Zastosowanie go  powoduje, że strumień gazu w fazie lotnej jest oczyszczany podwójne. Po raz pierwszy ma to miejsce, gdy wtłoczony do filtra gaz jest kierowany ruchem wirowym w dół korpusu – wówczas odwirowywane są ciężkie frakcje oleiste. Po raz drugi, gdy strumień gazu powraca do góry przez poliestrowy wkład filtrujący, który zatrzymuje pozostałe mikrozanieczyszczenia.

Filtr Ultra360o zaprojektowany z myślą o instalatorach

Montaż instalacji LPG należy pozostawić fachowcom – osobom, które mają doświadczenie i wiedzą, jak prawidłowo połączyć i zestroić poszczególne elementy. Jeżeli chodzi o urządzenia, które będą pracować w instalacji LPG, to nie warto   oszczędzać na ich jakości. Przykładowo obudowa filtra Ultra360o została wykonany z trwałego materiału – kompozytu poliamidowo-szklanego, zaś jako materiał filtracyjny wkładu zastosowano odpowiednio nasączony poliester.

Filtr Ultra360 doceniają sami instalatorzy z uwagi na konstrukcje jego obudowy. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu króćców wlotu i wylotu gazu, fachowiec może dowolnie regulować kąt pomiędzy nimi, co ułatwia jego montaż.

 

Kod GF1212 GF1222 GF1612 GF1622
 Średnica wejściowa [mm] Ø12 Ø16
Średnica wyjściowa [mm] Ø12
Ilość wyjść 1 2 1 2
 Wysokość filtra [mm] 106 110
Homologacja E8 67R-017075; E8 110R-007076

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Materiał obudowy: kompozyt poliamidowo-szklany
  • Materiał filtracyjny: poliester
  • Klasyfikacja: CLASS#2
  • Ciśnienie klasyfikacyjne: 4,5 bara
  • Temperatura pracy: -20÷120°C

 

WYMIARY

60 x 60 (110 z króćcami ustawionymi na 180°)  

 

GALERIA