Sekwencyjna instalacja gazowa – poznaj OPTIMA nano

„Sekwencyjność” instalacji gazowej polega głównie na dostarczaniu gazu w tzw. sekwencjach wtrysku do poszczególnych komór spalania. Zazwyczaj sprowadza się to do zamontowania tej samej liczby wtryskiwaczy gazu, ile cylindrów posiada dany model silnika w aucie. Jednakże zdarzają się też modele silników, które wymagają montażu dwóch wtryskiwaczy na jeden cylinder. W sekwencyjnej instalacji gazowej LPG czas pracy wtryskiwacza określany jest dla każdego cylindra osobno. Całość sterowana jest elektronicznie poprzez komputery OPTIMA, które analizują sygnały wysyłane do wtryskiwaczy benzynowych i poprzez specjalnie dobrane algorytmy odpowiednio dawkują autogaz do poszczególnych cylindrów. Dzięki temu rozwiązaniu parametry pracy instalacji LPG można porównać do zasilania benzyną.

W klasie sterowników na złączu 24-pinowym sterownik OPTIMA nano nie ma sobie równych. Bez wątpienia jest najbardziej zaawansowanym komputerem, który steruje sekwencyjnym wtryskiem gazu. Komputer ten ma szerokie zastosowanie: z powodzeniem można go zastosować w autach z systemami pośredniego wtrysku paliwa prostymi oraz tymi bardziej rozbudowanymi. Urządzenie precyzyjnie dobiera dawkę gazu do warunków pracy w każdym zakresie obrotów, dzięki temu sekwencyjna instalacja gazowa LPG  pracuje wydajnie, a właściciel pojazdu oszczędza na paliwie. OPTIMA nano to nie tylko korzystne rozwiązanie z punktu widzenia oszczędności gazu, lecz także ochrona środowiska naturalnego – produkt spełnia wymogi normy czystości spalin EURO 6.

Zalety OPTIMA nano

Montaż gazu do samochodu to zadanie dla specjalistów, ale jako właściciel pojazdu masz wpływ na komponenty, które zostaną zastosowane. Zestaw OPTIMA to nowoczesny produkt o uznanej renomie wśród właścicieli aut. Jeżeli zdecydujesz się na gaz do samochodu  i wybierzesz oferowane rozwiązanie, możesz być pewien, że:

  • poczynisz znaczne oszczędności,
  • montaż instalacji LPG przebiegnie szybko i bez problemów,
  • obsługa intuicyjnego systemu nie sprawi Ci trudności, bo jest intuicyjna.

OPTIMA nano to komputer zaprojektowany i produkowany w Polsce charakteryzujący się jakością na światowym poziomie. Przekonaj się sam!