STEROWNIK LPG – OPTIMA EXPERT

Oferujemy zaawansowane sterowniki LPG, które odpowiadają za prawidłową komunikację między instalacją a jednostką napędową. OPTIMA EXPERT jest najbardziej komplementarnym systemem wtrysku gazu LPG/CNG w rodzinie sterowników OPTIMA. Sterownik LPG to swego rodzaju komputer, który steruje całą instalacją gazową, odpowiednio dawkując gaz do cylindrów silnika.

Warto wiedzieć, że oferowany przez naszą firmę sterownik LPG OPTIMA EXPERT jest aktualnie najbardziej zaawansowanym technicznie sterownikiem, który posiada wbudowany moduł obsługi OBD oraz emulator czujnika ciśnienia paliwa. Co istotne, emulator ten można programować z poziomu aplikacji do strojenia instalacji Optima (od wersji 2.05). Sterownik LPG posiada wiele zaawansowanych funkcji, dzięki którym możliwa jest autoadaptacja oraz bezpośrednia, stała komunikacja z OBD pojazdu. Komputer sterujący OPTIMA EXPERT daje instalatorom możliwość ustawiania inteligentnych dotrysków benzyny w celu poprawy dynamiki jazdy w najwyższych zakresach obrotów lub też do ochrony wrażliwych gniazd zaworowych. W klasie do 4-6-8 cylindrów trudno o lepszy sterownik LPG.

Co wyróżnia sterownik LPG OPTIMA EXPERT?

OPTIMA EXPERT to pierwszy w naszym kraju system LPG, który spełnia wymogi restrykcyjnej normy czystości spalin EURO 6. Wybierając nasze zestawy instalacji LPG (instalacja LPG zawiera już sterownik), przyczyniasz się zatem do redukcji emisji spalin, co z kolei przekłada się na poprawę jakości powietrza, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.

Cechy charakterystyczne sterownika LPG OPTIMA EXPERT to:

  • Obsługa silników 4/5/6/8 cylindrowych,
  • Wyjątkowa oszczędność,
  • Nowatorski algorytm sterujący,
  • Niezwykle intuicyjna obsługa systemu,
  • Bardzo precyzyjny oscyloskop, Powiadamianie o błędach i komunikaty za pomocą sygnałów dźwiękowych,
  • Wbudowany programowalny emulator czujnika ciśnienia paliwa,
  • Współpraca z wieloma rodzajami wtryskiwaczy LPG,
  • Funkcja przypominania o przeglądzie instalacji gazowej,
  • System spełniający normy czystości spalin EURO 6.

Warto również dodać, że ten sterownik LPG posiada homologacje: E8 67R-016560 oraz E8 110R-006561. Sterownik musi być odpowiednio dobrany i prawidłowo zamontowany, inaczej nie spełni swojego zadania, nawet jeśli jest to produkt najwyższej jakości. Dlatego tak istotne jest, by skorzystać z profesjonalnego montażu instalacji LPG. Wtedy kierowca może być pewien, że wszystko będzie funkcjonować poprawnie.