Blog

Cover Image

Zapraszamy na NOWĄ STRONĘ ALEX!

Zapraszamy na nową stronę dla Klientów ALEX-a! Nowa strona kierowana jest do osób, które rozważają montaż instalacji LPG lub chcą uzupełnić swoją wiedzę na temat autogazu.

Więcej

Cover Image

Gazeo.pl o sterowniku ALEX IDEA

Jak w praktyce sprawdza się ALEX IDEA - instalacja LPG do aut z bezpośrednim wtryskiem benzyny? 🧐 Co z dotryskiem benzyny, który przy tym systemie w teorii wynosi 5-15%? Jak wypada to w praktyce?

Więcej

Cover Image

[gazeo.pl] OPTIMA PICO: mały sterownik, duże możliwości

Prezentujemy bardzo ciekawy egzemplarz po konwersji na LPG: Lexus RX 350 z 2018 roku. W tym wypadku instalacja gazowa była wielkim wyzwaniem. Dlaczego? Dlatego, że do silnika tego auta, paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komór spalania oraz pośrednio do kolektora dolotowego, czyli jest to tzw. wtrysk mieszany (DI + MPI).

Więcej

Cover Image

ALEX IDEA+Lexus RX350 - wtrysk pośredni i bezpośredni w jednym

Prezentujemy bardzo ciekawy egzemplarz po konwersji na LPG: Lexus RX 350 z 2018 roku. W tym wypadku instalacja gazowa była wielkim wyzwaniem. Dlaczego? Dlatego, że do silnika tego auta, paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komór spalania oraz pośrednio do kolektora dolotowego, czyli jest to tzw. wtrysk mieszany (DI + MPI).

Więcej

Cover Image

Ford F150 2.7 EcoBoost 2019 wtrysk bezpośredni + LPG IDEA

Klienci często pytają się czy auta z wtryskiem bezpośrednim “lubią się” z LPG. Odpowiadamy: instalacja LPG do wtrysku bezpośredniego jest dziś powszechnie stosowanym rozwiązaniem, a poprawny montaż gwarantuje właściwą pracę silnika. Wszystkie problemy tematu ‘wtrysk bezpośredni nie nadaje się do LPG’, o których możecie przeczytać w szerokim internecie, wynikają głównie ze źle dobranych komponentów instalacji oraz nieudolnych montażów.

Więcej

Cover Image

Zalety instalacji LPG

LPG jest o połowę tańszym paliwem, niż benzyna czy diesel. Polska jest w czołówce krajów, w których po drogach porusza się najwięcej samochodów na gaz. Montaż instalacji gazowej w samochodzie niesie ze sobą liczne korzyści – dowiedz się, jak wiele zyskasz, decydując się na zestaw odpowiednio dobrany do Twojego pojazdu.

Więcej