Blog

Błędy popełniane podczas zakładania gazu w samochodzie

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas zakładania gazu w samochodzie?

Zasilanie samochodu za pośrednictwem instalacji gazowej jest coraz bardziej popularne wśród właścicieli aut. Jednakże, żeby cieszyć się z tego rozwiązania, konieczna jest prawidłowa instalacja wszystkich jej komponentów. W rzeczywistości jednak bywa różnie. Często zdarzają się nieprawidłowości, które rzutują na zadowolenie użytkowników. 

Błędy pojawiające się podczas przygotowania samochodu do instalacji gazowej

Zasadniczym czynnikiem jest właściwe przygotowanie pojazdu do poruszania się na nowym źródle energii. Podstawowym błędem w tym aspekcie jest niezadbanie o sprawdzenie parametrów ponoszących odpowiedzialność za spalanie mieszanki. W tym przypadku koniecznie trzeba zweryfikować układ zapłonowy, czujniki, szczególnie sondy lambda. Każda struktura, która działa źle, musi być wymieniona. Niezbędnym czynnikiem, jeśli chodzi o zakładanie instalacji gazowej, jest regulacja zaworów. W przypadku, gdy są one ustawiane hydraulicznie, ważna jest ocena stanu faktycznego popychaczy.

Nieprawidłowe rozmieszczenie komponentów pod maską pojazdu

Często popełnianym błędem jest zły rozkład elementów pod maską samochodu. Zdarza się, że elektronika zainstalowana jest za blisko źródeł ciepła lub w miejscy narażonym na zalanie. Montowanie wtryskiwaczy LPG "na leżąco" może doprowadzić do ich zatarcia. Trzeba także zwrócić uwagę na reduktor, który powinien być zlokalizowany w odległości co najmniej 30 cm od kolektora wydechowego. Filtry LPG, zarówno fazy ciekłej jak i lotnej powinny być zamontowane w takim miejscu, aby były łatwo dostępne do wymiany i czyszczenia osadnika.

Złe ustawienie elektroniki

Inną nieprawidłowością, o której warto wspomnieć, jest złe wyregulowanie elektroniki. Ustawienie zbyt ubogiej lub zbyt bogatej mieszanki spowoduje wyświetlanie błędów silnika. W dobrze wystrojonej instalacji pojazd musi pracować w sposób optymalnie zbliżony do zasilania benzyną.

Częstym błędem jest również złe dobranie nastaw wtryskiwaczy i reduktora, dlatego lepiej korzystać z zestawów montażowych jednego producenta.

---

Napisz do nas - jesteśmy do Twojej dyspozycji

O czymś zapomnieliśmy? Jeśli masz jakiekolwiek pytania/wątpliwości/zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego tematu LPG - napisz do nas! Z chęcią pomożemy, rozwiejemy wątpliwości, a może i opublikujemy nowy wpis na blogu ;-)! 

kontakt: marketing@autogas-alex.com

Wróć