Blog

Co warto wiedzieć o instalacji gazowej zanim zdecydujesz się na LPG

Przyglądając się warsztatom samochodowym, które oferują instalację LPG, nie sposób nie zauważyć, że popularność montażu gazu w samochodach nie maleje. Warto jednak mieć na uwadze, że mimo tego, iż jest to eco sposób na podróżowanie, należy dopilnować szeregu kwestii technicznych


Odpowiednie przygotowanie samochodu

Nie ulega żadnej wątpliwości, że przed oddaniem auta do serwisu, w którym będzie montowana instalacja LPG, trzeba je odpowiednio przygotować. Nie należy jednak tego robić samemu. Dobry mechanik, który przeprowadzi rzetelną diagnostykę silnika i innych podzespołów to jedyne rozwiązanie. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu możliwe będzie usunięcie wszelkich usterek. Działanie to pozwoli na bezproblemowy montaż instalacji gazowej. 

Pierwszym elementem, który trzeba sprawdzić przed założeniem LPG, jest oczywiście układ zapłonowy. Świecę i przewody zapłonowe powinny być w idealnym stanie. Należy bowiem mieć na uwadze, że instalacja gazowa w dużej mierze obciąży wspomniany układ. Przewody wysokiego napięcia również się zużywają. Z biegiem czasu mogą powstawać na nich przebicia. Jeżeli nie pamiętasz kiedy ostatnio wymieniałeś świece i przewody zapłonowe tzn., że należy to zrobić właśnie przed montażem instalacji. 

Każdy kierowca, który zastanawia się nad wyposażeniem samochodu w paliwo gazowe, musi mieć na uwadze, że mieszanka LPG i powietrza jest trudniejsza do zapłonu od mieszanki benzynowo-­powietrznej.  W związku z tym przy zużytych przewodach i  świecach zapłonowych, niedających odpowiedniej iskry silnik może pracować nierówno, może też dochodzić do tzw. wypadania zapłonów. Tylko perfekcyjnie działający, jest w stanie sprostać zadaniu, jakim będzie obsługa instalacji LPG. Nie będzie wówczas mowy o gaśnięciu samochodu, czy  szarpaniu podczas podróży.

Jak widać powyżej, zanim mechanik zainstaluje LPG w samochodzie, konieczne będzie sprawdzenie wszystkich jego układów i naprawa usterek. Tylko wtedy można cieszyć się z oszczędności, jakie generuje instalacja autogazu.

---

Napisz do nas - jesteśmy do Twojej dyspozycji

O czymś zapomnieliśmy? Jeśli masz jakiekolwiek pytania/wątpliwości/zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego tematu LPG - napisz do nas! Z chęcią pomożemy, rozwiejemy wątpliwości, a może i opublikujemy nowy wpis na blogu ;-)! 

kontakt: marketing@autogas-alex.com

Wróć