Blog

Jak przebiega montaż instalacji lpg?

Decydując się na instalację LPG w twoim samochodzie zaoszczędzisz na kosztach paliwa, a także zachowasz silnik w nienagannym stanie. Z naszego wpisu dowiesz się, jak przebiega montaż autogazu.


Zamontuj poprawnie sterownik

Montaż instalacji LPG zaczyna się od instalacji sterownika, czyli najważniejszego elementu całego systemu. Należy zamontować go gniazdem do dołu w miejscu, w którym nie będą oddziaływały na niego wysokie temperatury oraz wilgoć.

Znaczenie prawidłowego montażu reduktora

Kolejny etap to montaż reduktora. Umieszcza się go w komorze silnika, poniżej zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego. Do układu chłodzącego należy podłączyć go równolegle z przewodami od nagrzewnicy. Nie może być umiejscowiony blisko źródła zarówno bardzo wysokiej, jak i niskiej temperatury. Jeśli twoja instalacja wyposażona jest w reduktory typu klapkowego, należy zamontować je w płaszczyźnie jak najbardziej pionowej.

Jak właściwie zamontować wtryskiwacze?

Po zamontowaniu reduktora i sterownika przyszedł czas na wtryskiwacze, które umiejscawia się jak najbliżej dysz kolektorowych. Przewody z wtryskiwaczy do kolektora powinny być tej samej długości. Same dysze z kolei muszą być zamontowane blisko wtryskiwaczy benzynowych, w jednej linii i pod tym samym kątem, co wtryskiwacze benzynowe.

Wszystko o filtrach i zbiornikach gazu

Montaż instalacji LPG, którą nabędziecie Państwo w naszej firmie, pomału dobiega końca, zostały filtry i zbiornik gazu. Filtry, chroniące instalację gazowej przed cząstkami stałymi i frakcjami oleistymi, montuje się pomiędzy czujnikiem ciśnienia gazu a reduktorem, najlepiej w pionie oraz komorą odstojnikową do dołu. Zbiornik musi wypełniać możliwe całą wnękę po kole zapasowym. Musi mieć także drożny kanał wentylacyjny, który wychodzi na zewnątrz pojazdu. Otwór montażowy na wielozawór z kolei musi znajdować się na części zbiornika, przylegającej do zderzaka.

Chociaż montaż instalacji LPG nie należy do najtrudniejszych zadań, najlepiej zlecić go fachowcom, aby mieć pewność, że zostanie przeprowadzony prawidłowo. 

---

Napisz do nas - jesteśmy do Twojej dyspozycji

O czymś zapomnieliśmy? Jeśli masz jakiekolwiek pytania/wątpliwości/zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego tematu LPG - napisz do nas! Z chęcią pomożemy, rozwiejemy wątpliwości, a może i opublikujemy nowy wpis na blogu ;-)! 

kontakt: marketing@autogas-alex.com

Wróć